Doors18:00 Start20:00 Tickets90 / 90 Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nejkrásnější treky Nepálu – Horní Mustang & Expedice Ama Dablam
Cestovatelská přednáška jednoho z nejzkušenějších českých himalájských lezců Honzy “Trávy” Trávníčka
https://www.honzatravnicek.cz/

* Expedice Ama Dablam (6812 m)
Filmařsko – lezecký projekt – jaro 2019.
Aklimatizace na Gokyo treku a Lobuchu Peak (6119 m)
Výstup na nejkrásnější kopec široko daleko. Lezení obtížnější než na K2. Výborná společnost (Mára Novotný, Miri Jirková, Veronika Vítková, Mára Lejsek a další …)
Jak vznikal film „Ama Dablam“, vzdávající hold nejen jednomu z “otců“ českého vysokohorského lezectví, Miroslavu Šmídovi, ale zároveň jeho odkazu a jeho poslaní, kterým bylo uvažovat o horách více jako o vzácném prostředí, než jako o venkovní tělocvičně.
Můžete se těšit na krásné fotky a videa i od známého „vědátora“ Petra Jana Juračky a „umělce“ Honzy Šimánka.

* Horní Mustang – zakázané království – poslední Tibet
Kdo byl v Mustangu, říká:“Jedno z nejkrásnějších míst na světě“ Zatím stále patří k těm nejvíce chráněným územím nejen v Nepálu. Najdete zde neuvěřitelnou směsku zachovalého kulturního budhistického bohatství v kombinaci s krásnou barevnou přírodou v okolí zelených oáz. Zdánlivé suchá krajina vám přináší překvapení na každém kroku. Z královského města Lo Mantangu budete odcházet úplně nadšení.

LRM_EXPORT_139693234698388_20190513_204447105