Doors18:00 Start21:00 Tickets150 / 190 Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

POST-HUDBA
https://post-hudba.bandcamp.com/

Nebezpečná upřímnost, něžná poetika, nová měkká maskulinita. Post-hudba byla hlasem generace už v době, kdy slova „mileniál“ a „hipster“ ještě nebyly vulgarismy jako dnes. Vynořili se z pražských zkušeben na začátku druhé dekády nového tisíciletí s touhou dělat hudbu, která propojí výraznou textovou (generační) výpověď se současnou chytrou elektronikou.

Debutové eponymní EP z roku 2011 následovalo o pár měsíců později další s názvem Zvláštní láska na nás zbyla. Už tehdy se o post-hudbě mluvilo jako o velkých nadějích, což potvrdila dvojice EP, zejména to druhé z nich, které vyšlo pod názvem Artefakty v roce 2013. Vzbudil ohlas kritiky i fanoušků a dodnes patří mezi nejvýraznější domácí nahrávky této dekády.

Spojení civilní poezie Dominika Zezuly a inovativní elektroniky Tomáše Havlena se ale vzápětí roztrhlo, první jmenovaný pokračoval pod hlavičkou písničkářských projektu Děti mezi reprákama (nominace na Vinylu) a později Ministerstvo popu. Druhý zase jako elektronický kutil Spomenik, člen ansámblu Zvíře jménem Podzim a vyhledávaný producent (Houpací koně, Cold Cold Nights, Sundays on Clarendon Road). Založil také label Bad Names. Odloučení ale letos skončilo a post-hudba se vrátila s druhým albem Není se na co těšit. „Asi se tomu dá říkat comeback, proč ne. O možnosti pokračovat dál a dělat nový věci jsme se vlastně nikdy bavit nepřestali…” vysvětluje Zezula v rozhovoru pro Full Moon a nový materiál popisuje slovy: „Zestárli jsme a na těch skladbách je to poznat. Zní definitivněji, tvrději, agresivněji. Minimálně v textech.”

Post-hudba je na nové desce možná starší a zkušenější, ale ne cyničtější. Jejich příběhy o ztracených existencích, nocích v baru a pocitech, o nichž se nehovoří, znovu tnou do živého. „Melancholie po takový tý věci, jako když na poli uschnou kytky,“ jak zpívá Zezula na nové desce.

11.22. - post hudba_fb