Doors18:00 Start20:00 Tickets100 / 100 Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Island má v sobě něco, co mě do této země táhlo snad už od prvních let na základní škole. V té době to byl ale nesplnitelný sen. Ten jsem si splnil až v roce 2013, kdy jsem se na tento ostrov dostal a to už jsem měl v hlavě myšlenku, že se tam musím vrátit a zkusit si tam i chvíli žít. „Kde je vůle, tam je cesta“ a tak jsem se v květnu roku 2016 rozjel vlastním terénním autem na Island znova. Na první tři měsíce byla v plánu pracovní stáž v rámci programu Erasmus, kterou jsem si domluvil v cestovní agentuře Extreme Iceland. Mým úkolem bylo pořizovat nové fotografie a tvořit krátké video spoty pro propagaci zájezdů. Dostal jsem se na úžasná místa, třeba i do nitra ledovce, projel se v monstertrucku 8×8, nebo v největším offroadu na Islandu. Po stáži začalo vlastní cestování a bydlení v autě, návštěvy kamarádů a další úžasná navštívená místa včetně nehostinného islandského vnitrozemí. Vykoupali jsme se v termálním vodopádu i v termální jeskyni, viděli úžasné polární záře, vodopády, hory, sopky… Téměř celou dobu mě doprovázela přítelkyně Bětka, která si našla práci v Reykjavíku. Součástí promítání je projekce stejnojmenného filmu.

V roce 2019 trávíme na Islandu další léto, tentokrát čistě pracovní. Popovídám tedy i něco o tom, jak si zde najít práci a co se zde dá dělat.

Michal Hubert
https://mikedrago.cz/

11.13. - island